Szczotkowanie ciała i skóry na sucho a detoks sokowy

Szczotkowanie na sucho to popularna metoda masażu, wywodzącego się z Azji. Jego celem jest przede wszystkim oczyszczenie organizmu z toksyn i poprawa wyglądu skóry. Wśród Polek szczotkowanie na sucho również cieszy się ogromnym powodzeniem ze względu na łatwość stosowania i widoczne efekty. Masaż wykonuje się przy użyciu specjalnej szczotki wykonanej z naturalnego włosia roślinnego lub pochodzenia zwierzęcego. Istotne jest, aby nie było ono ani za twarde, ani za miękkie, natomiast trzon powinien być zrobiony z drewna. Do masażu nie używa się żadnych kosmetyków. Najlepiej wykonywać go przez 5 – 10 minut rano, dzięki temu zyskasz energię i szybko pobudzisz organizm do prawidłowego funkcjonowania w ciągu dnia.

szotkowanie ciała na sucho, szczotkowanie skóry, masaż na cellulit, masaż szczotką, szczotkowanie, jak szczotkować skórę, szczotka na cellulit, masaż na rozstępy, masaż odchudzający

Dlaczego warto szczotkować ciało?

Warto wiedzieć, jaki korzyści niesie ze sobą regularny masaż ciała. Oprócz tego, że ma on pozytywny wpływ na wygląd skóry to również stymuluje układ limfatyczny. Nie wiesz jak się pozbyć cellulitu? Jednym z pierwszych istotnych efektów szczotkowania jest złuszczenie i pozbycie się martwego naskórka. Skóra poprzez masaż staje się delikatna oraz przyjemna w dotyku. 

Cellulit najlepsze sposoby na pozbycie się tego problemu

Regularne stosowanie szczotki wpływa na poprawę jędrności skóry i jest jedną z najbardziej skutecznych metod redukcji cellulitu. Szczotkując miejsca objęte cellulitem, dbając o dietę i prowadząc aktywny tryb życia, możesz cieszyć się doskonałą formą i jędrną skórą. Z upływem czasu regularne szczotkowanie zmniejsza widoczność cellulitu, a w efekcie Twoja skóra staje się bardziej napięta i wygładzona. 

Zdrowotny wpływ na ciało i organizm

Masaż ciała na sucho stymuluje układ limfatyczny i pobudza krążenie krwi. Im bardziej intensywne szczotkowanie, tym intensywniej krew krąży po całym ciele. W ten sposób cały organizm otrzymuje więcej tlenu i wartościowych składników odżywczych. które wzmacniają jego strukturę. Poprzez regularny masaż zapobiegasz obrzękom, zmniejszasz opuchliznę i przeciwdziałasz powstawaniu rozstępów. Wraz z odpowiednią dietą sokową, szczotkowanie wspomaga skuteczne odchudzanie.

Szczotkowanie z dietą sokową – korzystny wpływ dla organizmu 

Dieta sokowa staje się coraz popularniejsza i stanowi odpowiednik diety wegańskiej. Oznacza to, że spożywa się wyłącznie soki wyciśnięte ze świeżych owoców i warzyw. Soki tak jak w przypadku innych diet przyjmuje się o stałych porach w mniej więcej podobnych odstępach czasowych. Do pory obiadowej przygotowywane są soki owocowe, ponieważ zawierają one cukry, które są niezbędnym źródłem energii. Natomiast w późniejszych porach dnia zalecane jest spożywanie soków warzywnych. 

Detoks sokowy może być sposobem na oczyszczenie organizmu z toksyn, a jednocześnie stanowi doskonały sposób na rozpoczęcie diety odchudzającej. Warto jednak pamiętać, ze dieta sokowa nie może być stosowana przez dłuższy czas, ponieważ może doprowadzić do zaburzeń w funkcjonowaniu organizmu. 

szotkowanie ciała na sucho, szczotkowanie skóry, masaż na cellulit, masaż szczotką, szczotkowanie, jak szczotkować skórę, szczotka na cellulit, masaż na rozstępy, masaż odchudzający
Detoks sokowy – jego zalety

Bez wątpienia dużą zaletą diety sokowej jest to, że pozwala ona pozbyć się złogów i szkodliwych produktów magazynujących się w naszym organizmie. Skutecznie odciąża organizm i zapewnia znakomity reset dla nerek oraz wątroby. Ponadto soki owocowo-warzywne wzmacniają odporność i uzupełniają wszelkie braki witaminowe. Oprócz tego stosowanie kuracji sokowej w połączeniu z regularnym szczotkowaniem skóry redukuje cellulit i wszelkie niedoskonałości zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz. Dzięki temu nasze ciało jest zadbane i odżywione, a my mamy dużo pozytywnej energii. 


Share this post: