SOKI WSPOMAGAJĄCE TRAWIENIE – NATURALNE OCZYSZCZANIE ORGANIZMU

Soki wspomagające trawienie, stają się coraz bardziej popularne na całym świecie i dobrze! Czujesz się ociężale? Dokuczają Ci wzdęcia? Pomimo wystarczającej ilości snu codziennie odczuwasz zmęczenie i brak sił? Prawdopodobnie twój organizm wysyła ci sygnały, że czas na detoks! Pewnie zastanawiasz się w jaki sposób możesz mu pomóc? To bardzo proste: wypij sok!

soki wspomagające trawienie

Świeże soki pozytywnie wpływają na nasz organizm. Nawet jeśli dbasz o higienę psychiczną i odpowiednią ilość snu to tylko dobrze zbilansowana dieta, bogata w owoce i warzywa, pozwoli ci odpowiednio zadbać o jelita, których właściwe funkcjonowanie to gwarancja zdrowia i dobrego samopoczucia.

JAKIE SOKI WSPOMAGAJĄCE TRAWIENIE WYBRAĆ?

Wspomaganie trawienia odbywa się przede wszystkim poprzez detoks. Oczyszczenie organizmu z toksyn i złogów wspomagane jest przez zawarty w owocach i warzywach błonnik, który skutecznie usuwa wszystko to, co zalega w naszych jelitach. Dlatego bez obaw możesz pić naturalne soki, ponieważ są zdrowe, wspomagające trawienie i nie wywołujące żadnych efektów ubocznych. Soki cold press to doskonały sposób na uregulowanie pracy układu trawiennego. Detoks sokami to w pełni naturalne oczyszczanie organizmu. Soki dostarczają nam mnóstwa witamin i minerałów, które korzystnie wpływają na pracę całego organizmu – do tego są przepyszne, każdy może znaleźć swoje ulubione połączenie smakowe.

DLACZEGO WARTO SPOŻYWAĆ 5 PORCJI WARZYW I OWOCÓW KAŻDEGO DNIA?

Sokami możesz bardzo szybko uzupełnić codzienne zapotrzebowanie na owoce i warzywa. Każdego dnia należy spożywać około 400 gramów owoców i warzyw, przy zbilansowanej diecie to aż 5 porcji dziennie. Nawet jeśli niechętnie jesz całe owoce lub nie przepadasz za warzywami, to nic straconego. Soki to wspaniała alternatywa, dzięki której każdego dnia dostarczysz swojemu organizmowi potrzebnej dawki witamin oraz mikro i makroelementów.

DETOKS SOKOWY – JAK WPŁYWA NA TRAWIENIE? WARTO WIEDZIEĆ

  • Prawidłowo przeprowadzony detoks sokowy pozytywnie wpłynie na wydajność układu trawiennego oraz twoje zdrowie i samopoczucie.
  • Świeżo wyciskane soki regulują równowagę kwasowo-zasadową w układzie pokarmowym, wyrównują poziom pH oraz zapewniają lepsze środowisko dla optymalnego zdrowia układu pokarmowego hamując rozwój bakterii. 
  • Tylko soki wyciskane metodą cold press, a więc tłoczone na zimno, zawierają wszystkie niezbędne składniki odżywcze.

Share this post: