Trening i co dalej?

TRENING

Regeneracja po treningu jest niemal tak samo ważna jak sam trening. Posiłek potreningowy powinien dostarczać wszystkich niezbędnych składników, tak aby ciało jak najszybciej wróciło do pełni sił, bez konieczności zmagania się z tzw. stresem oksydacyjnym.

 

 

Maca Chill, ten koktajl smakuje, syci i sprzyja regeneracji.

Spróbuj!

www.juiceconcept.pl

Czego potrzeba naszemu ciału do regeneracji po treningu w pierwszej kolejności? Węglowodanów prostych! Tak, węglowodany są najważniejsze niezależnie od Twoich treningowych założeń. Odpowiadają za odbudowę utraconego podczas wysiłku glutationu, który należy uzupełnić zarówno w przypadku chęci redukcji tkanki tłuszczowej, wzmocnienia siły i wydolności, jak i budowy masy mięśniowej.

Daktyle sprawdzą się doskonale. Są one źródłem witamin z grupy B pomagających w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego, zawierają mnóstwo antyoksydantów zwiększających odporność, działają jak aspiryna, łagodzą ból i zwalczają stany zapalne. Występująca w nich tauryna działa antydepresyjnie, niweluje stres, rozdrażnienie i bezsenność. Witamina A, pozytywnie wpływająca na nasz wzrok oraz skórę. Daktyle są również świetnym afrodyzjakiem.

Głównym składnikiem koktajlu jest mleko kokosowe. Zawiera ono krótko łańcuchowe kwasy tłuszczowe, które są transportowane bezpośrednio do wątroby, gdzie ulegają przekształceniu na energię. Kwasy te wpływają na obniżenie apetytu, zmniejszenie ilości pochłanianych kalorii, zwiększają za to zużycie energii, przyspieszając spalanie tłuszczu. Mleko kokosowe pomaga zgubić zbędne kilogramy i spalić tłuszcz, szczególnie ten zgromadzony w okolicach brzucha.

Krótko łańcuchowe kwasy tłuszczowe przyczyniają się również do niwelowania stanów zapalnych. Zawarty w nim kwas laurynowy działa przeciwwirusowo i przeciwbakteryjnie. Poza tym wykazuje działanie ochronne na błony śluzowe przewodu pokarmowego, zmniejsza też dolegliwości bólowe. Zawiera mangan, miedź, fosfor, magnez i selen.

Wzmacniającym dodatkiem koktajlu jest korzeń maca. Jest najwyżej uprawianą rośliną przeznaczoną do spożycia na świecie. Rośnie w skalistych glebach, w ekstremalnych warunkach klimatycznych, zbyt trudnych do przetrwania dla większości roślin. Siłę macy możemy szybko zauważyć regularnie ją spożywając.

Maca zwiększa energię i wytrzymałość, pomaga w budowie mięśni, korzystnie wpływa na libido i płodność, wzrost i siłę włosów, poprawę kolorytu skóry, okazuje się być zbawienną w okresie menopauzy (równoważy wydzielanie hormonów), zapobiega osteoporozie, wspiera zdrowie tarczycy, poprawia pracę mózgu i układu nerwowego, pomaga w walce z depresją. Maca zmniejsza również ryzyko zachorowania na raka, spowalnia procesy starzenia, wspomaga walkę z anemią.

Kto chętny na taką regeneracje? Na zdrówko! JUICElove

 


Share this post: