Oczyszczanie organizmu

MASAŻ CIAŁA SZCZOTKĄ NA SUCHO WZMACNIAJĄCY OCZYSZCZANIE ORGANIZMU

Oczyszczanie organizmu oraz same procesy oczyszczające należą do naturalnych reakcji biochemicznych, zachodzących w  ludzkich komórkach. Każdy organizm posiada naturalną zdolność do samoleczenia.

OCZYSZCZANIE ORGANIZMU. MASAŻ SKÓRY SZCZOTKĄ.

Niestety, mimo potencjału jaki drzemie w naszych organizmach, niekorzystne zmiany, jakie nas otaczają niemal przez całe życie, znacznie upośledzają zdolności samoregeneracyjne, w tym także skóry. Skóra jest największym i najbardziej zewnętrznie ulokowanym organem. Często ulega nie tylko negatywnym wpływom środowiska wewnętrznego, wpływ na jej kondycję wywierają niekorzystne bodźce zewnętrzne, między innymi niesprzyjające zmiany środowiskowe, zanieczyszczenia, wahania atmosferyczne lub bardzo niska wilgotność powietrza, utrudniają naturalne funkcje skóry, w tym zdolność detoksykacji.

Jak wzmocnić proces detoksu sokowego i co zrobić aby oczyszczanie organizmu było skuteczniejsze

Decyzja podjęta. Przeprowadzasz oczyszczanie organizmu, czyli detoks sokami. Zastanawiasz się jednak, co zrobić aby jeszcze bardziej wzmocnić proces detoksykacji? Polecamy Ci sprawdzony, łatwy w wykonaniu i bardzo skuteczny sposób. Szczotkowanie ciała. Szczotkowanie ciała suchą szczotką z włosia, naturalnego, wegańskiego, na przykład z agawy, jest bardzo starą metodą, stosowaną od stuleci, szczególnie w krajach wschodu. Zdaniem lekarzy medycyny chińskiej, a także znawców ajurwedy masowanie skóry suchą szczotką jest jednym z najlepszych sposobów na zafundowanie organizmowi detoksu. https://juiceconcept.pl

OCZYSZCZANIE ORGANIZMU. OCZYSZCZANIE Z TOKSYN. CELLULIT

Dlaczego warto wykonywać zabieg szczotkowania ciała?

Po pierwsze, masaż szczotką na sucho pobudza krążenie krwi, co ułatwia usuwanie toksyn. Drugi argument to fakt, że zabieg ten pomaga usunąć martwy naskórek, pobudzając odnowę komórkową, a dodatkowo stymuluje skórę do powstawania nowych komórek, poprawiając jednocześnie wygląd skory. Po trzecie, szczotkowanie wspomaga układ limfatyczny. Działa podobnie do drenażu limfatycznego, usprawniając przepływ limfy. Dzięki czemu pomaga pozbyć się obrzęków oraz uczucia ociężałych nóg.  W efekcie skóra jest gładka, sprężysta, ma zdrowy kolor. Szczotka pozwala pozbyć się uporczywego cellulitu. Masaż skóry w doskonały sposób wzmacnia oczyszczanie organizmu dietą sokową.

Szczotkowanie skóry na sucho pobudza do pracy kanały limfatyczne. Zadaniem tych narządów jest oczyszczanie organów wewnętrznych ze znajdujących się w nich zanieczyszczeń, czyli toksyn. Dzięki temu układ limfatyczny może sprawnie spełniać swoje najważniejsze zadanie, czyli odtruwać krew i tkanki wewnętrzne. Chronić w ten sposób organizm przed najróżniejszymi zakażeniami, truciznami i chorobami. Zbyt słaba praca układu limfatycznego objawia się w postaci częstej opuchlizny (zwłaszcza nóg, dochodzi do tego także ich drętwienie) i uczuciem ogólnej ociężałości. Jeśli więc zaobserwujesz u siebie te objawy, szczotkowanie ciała na sucho będzie skutecznym sposobem, aby się ich pozbyć. Dodatkową zaletą jest to, że szczotkowanie ujędrnia skórę i powoduje przypływ energii.

Jak wykonać masaż szczotką 

Najlepiej wykonuj ten zabieg rano, tuż po przebudzeniu lub wieczorem, przed kąpielą. Polega on na masowaniu nagiego ciała (prócz twarzy) suchą szczotką z włosia. Zacznij od prawej stopy (zgodnie z kierunkiem krążenia limfy) i kieruj się długimi posuwistymi ruchami do góry, aż do prawego biodra i pośladka (jeśli jednak masz żylaki, masaż zaczynaj od ud). Gdy wyszczotkujesz całą prawą nogę, okrągłymi ruchami masuj brzuch. Następnie przejdź do lewej nogi. Powtórz zabieg wykonany na prawą stronę ciała. Teraz kolej na prawą rękę – od palców aż do pachy – posuwistymi ruchami. To samo wykonaj z lewą ręką. Ajurweda zaleca po szczotkowaniu ciała natarcie skóry olejem sezamowym, który wzmacnia działanie oczyszczające całego zabiegu.

Dla najlepszych efektów, ciało można szczotkować nawet dwa razy dziennie po kilka minut. Może to być od 2 do 5 minut na całe ciało lub na przykład 10 minut delikatnego masażu na wybraną część ciała (tylko brzuch lub same uda czy pośladki). Zawsze szczotkujemy ciało od dołu do góry, w kierunku serca. 

Już zaledwie po kilku dniach systematycznego szczotkowania zauważysz różnić, poczujesz się o niebo lepiej! Po trzech miesiącach układ limfatyczny zacznie działać bardzo sprawnie. Dlatego potem wystarczy szczotkować ciało zaledwie 2–3 razy w tygodniu. Jednak gdy poczujesz, że dopada Cię choroba, należy – profilaktycznie – powrócić do codziennego oczyszczania. 

Kto może wykonywać zabieg

Szczotkowanie na sucho to bardzo prosty zabieg praktycznie dla każdego. Jest szczególnie efektywny podczas i zarz po zakończonej terapii oczyszczania organizmu detoksem sokowym, ale polecamy Ci stosowanie go na codzień. Systematyczność pozwoli Ci w naprawdę łatwy i szybki, bo trwający kilka minut, zadbać o ciało i poprawić swój wygląd. Codzienne oczyszczanie organizmu dzięki złuszczaniu naskórka stanie się Twoją codzienną rutyną. Przede wszystkim polecamy stosowanie tego masażu osobą, których skóra jest wiotka, mało elastyczna, pozbawiona blasku, z widocznym cellulitem. Masaż szczotką sprawdzi się również u młodych mam oraz w przypadku osób, które zmagają się z pozostałościami w postaci nadmiaru skóry po utracie zbędnych kilogramów. Pamiętaj, lepiej zapobiegać, niż leczyć. Więc nawet, jeśli Twoja skóra jest elastyczna, napięta i gładka, szczotkowanie wzmocni ten efekt. Przede wszystkim wzmocni proces detoksu.

Ważne, aby nie zniechęcać się po pierwszym szczotkowaniu, które może dla niektórych osób może być nieprzyjemne. Szczotka jest szorstka, z twardym i drapiącym włosiem, a nieprzyzwyczajona do niej skóra z pewnością będzie się buntować. Powstaną zaczerwienienia oraz uczucie nieprzyjemnego drapania. Z czasem jednak skóra przyzwyczaja się do takiego szorstkiego masażu i staje się on prawdziwą przyjemnością, dlatego warto dać sobie czas. Pierwsze masaże wykonuj delikatnie i wraz z kolejnymi stopniowo zwiększaj intensywność oraz czas trwania. Uwaga! Pierwsze zabiegi będą nie tylko mało przyjemne, ale i zaskakujące w obserwacji. Nie zdziw się, jeśli z Twojej skóry dosłownie będzie się sypać biały pył, martwy naskórek. Aż trudno uwierzyć ile martwych komórek nosimy na swoim ciele.

Profesjonalną, w pełni naturalną i wegańską szczotkę do masażu znajdziesz w naszym ulubionym sklepie u SoBio Beauty Boutique.

https://sobio.com.pl/produkt/vegan-lab-szczotka-do-masazu-ciala-na-sucho/

https://www.facebook.com/JuiceConcept/

 

 


Share this post: 

1 komentarz do “Oczyszczanie organizmu

  1. […] organizmu warto pamiętać także, kiedy mamy problemy z układem pokarmowym, odwodnioną cerą, nadmiarem cellulitu, planujemy lub jesteśmy w […]

Komentarze są wyłączone.