Dieta sokowa – dlaczego warto zacząć?

SHOT z Olejem z Wiesiołka _ Juice concept

Dieta sokowa to hasło szalenie modne już od kilku lat. Coraz więcej osób głośno mówi o tym, że co jakiś czas sprawia swojemu organizmowi kilkudniowe oczyszczanie sokami owocowo-warzywnymi. Jakie są korzyści z takiej sokowej diety? Komu polecamy ją szczególnie?

Dieta sokowa oczyszcza organizm

Toksyczne związki i metale ciężkie otaczają każdego z nas. Są wszechobecne w kosmetykach, powietrzu, jedzeniu, a nawet wodzie. Wszystkie te szkodliwe substancje zalegają w naszych organizmach przez lata, zanieczyszczając krew, limfę, kości, a także układ pokarmowy. Układ autoimmunologiczny współczesnego człowieka nie działa już tak sprawnie, jak kilkadziesiąt lat temu – w czasach, kiedy środowisko było znacznie bezpieczniejsze. Stąd też dziś prawdziwy wysyp tak zwanych chorób cywilizacyjnych, jak chociażby cukrzyca, otyłość, astma czy problemy z tarczycą. Sygnały o nieprawidłowościach ciało wysyła jednak znacznie wcześniej. Jeśli więc borykasz się ze zmęczeniem, alergiami, migrenami, problemami ze snem, zatokami, otyłością, zmianami skórnymi, a nawet kruchymi włosami lub paznokciami – bardzo możliwe, że skutki zanieczyszczonego organizmu dotknęło i Ciebie. Kilkudniowa, kontrolowana dieta sokowa pozwala organizmowi samodzielnie się zregenerować. Narządy wewnętrzne (szczególnie jelita) oczyszczają się, a ciało pozbywa się zalegającej wody, złogów i stanów zapalnych. 

Dużo więcej energii

Owoce i warzywa bogate są w przeciwutleniacze, które niszczą wolne rodniki, dzięki czemu zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się organizmu. Co więcej, jedna dawka soku to prawdziwa bomba witaminowa. Na sokowej diecie z łatwością uzupełnisz brakujące składniki odżywcze. Organizm funkcjonuje więc sprawniej, a Twoje samopoczucie się poprawia. Z drugiej strony, na kilka dni pozbywasz się z diety tłuszczu i obciążających węglowodanów (tych pod postacią chleba, makaronu czy ziemniaków), które w duecie powodują ociężałość i mgłę umysłową. Twoje jelita pracują szybciej, więc naturalnie – ciało staje się lżejsze, masz dużo więcej energii i lepszą koncentrację. 

SHOT z cytryną imbirem i jabłkiem - Detox Booster _ Juice Concept

Lepsze trawienie

Decydując się na kilkudniową dietę warzywno-owocową w płynnej postaci, Twój układ pokarmowy ma szanse na regenerację. Aż 10% naszej dziennej produkcji energii zużywamy na samo trawienie! Podczas oczyszczania sokami, ciało kieruje nadmiar energii na „naprawę” innych nieprawidłowości. W dodatku na diecie sokowej jesz znacznie mniejsze porcje niż do tej pory, więc nic nie zalega w Twoich jelitach przez kilka kolejnych godzin. Dieta sokowa jest jednym z rodzajów diety eliminacyjnej. To proste – rezygnujesz z wszystkiego, co Ci do tej pory szkodziło. Wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy z nietolerancji pokarmowych, nieświadomie niszcząc swoje zdrowie nabiałem, glutenem czy wysoko przetworzonym mięsem. Masz więc czas na to, by zaobserwować, co mówi Twoje ciało. 

Utrata kilogramów

Do tego benefitu (a raczej efektu ubocznego) kilkudniowej kuracji sokowej nie trzeba chyba nikogo przekonywać. To „błyskawiczne odchudzanie” działa bowiem dwojako. Z jednej strony pozbywasz się obrzęków i zastojów wody. Znacznie zmniejsza się więc widoczność cellulitu wodnego, ciało staje się mniej napuchnięte oraz jędrniejsze. Jest to więc nie tyle chudnięcie, co pozwalanie swojej sylwetce na powrót do jej stanu wyjściowego. Z drugiej strony nie zapominajmy też, że już nawet kilka dni deficytu kalorycznego może sprawić, że z wagi spadnie Ci kilka kilogramów. To, ile chudniemy na detoksie sokowym, jest jednak kwestią całkowicie indywidualną. 

SHOT z kurkumą | Juice Concept
Ogólna poprawa wyglądu

Dieta sokowa, w przeciwieństwie do pielęgnacyjnych zabiegów na ciało, działa kompleksowo. Oczyszcza ciało z toksyn nie od zewnątrz, a od wewnątrz. Nie od dziś wiadomo jednak, że zdrowy organizm i prawidłowo funkcjonujące narządy wewnętrzne są gwarancją zdrowej, czystej skóry, mocnych paznokci oraz lśniących włosów. W czasie nawet kilkudniowej sokowej diety skóra staje się czystsza, jędrniejsza, a wszelkie wypryski czy drobne zmarszczki znikają. Z drugiej strony, owoce i warzywa to olbrzymia dawka antyoksydantów, minerałów oraz witamin: C, E, beta-karotenu czy luteiny. 

Jeśli masz ochotę przetestować taką kilkudniową dietę sokową, zajrzyj do naszej zakładki i wybierz oczyszczający program dla siebie. Soki na każdy dzień diety dostarczamy pod Twoje drzwi! Jeżeli potrzebujesz kolei więcej informacji, zapoznaj się z naszym kompletnym przewodnikiem po diecie sokowej https://juiceconcept.pl


Share this post: