Sól kłodawska – właściwości lecznicze

Sól kłodawska jest odmianą jodowanej, przeznaczonej do bezpośredniego spożycia, soli kamiennej. Dzięki temu, że nie jest nadmiernie oczyszczona chemiczni, stanowi doskonałe źródło mikroelementów niezbędnych dla naszego zdrowia. Sól ta wpływa również korzystnie na gospodarkę elektrolitową organizmu. Co bardzo istotne, minerały zawarte w soli kłodawskiej, są dobrze przyswajane przez nasz organizm. Sól kłodawska posiada wielką przewagę nad całą resztą odmian soli, w tym soli morskiej czy soli himalajskiej, jest to sól wydobywana w naszej polskiej kopalni – Kłodawa. Wiele nauk, w tym medycyna chińska, uczą aby spożywać pokarm pochodzący ze strefy klimatycznej, w której żyjemy. Pokarm powstający w miejscu, w którym mieszkamy najlepiej sprzyja zachowaniu zdrowia naszego organizmu.

SÓL KŁODAWSKA – ZASTOSOWANIE

Sól kłodawską z powodzeniem możesz stosować w swojej kuchni jako zamiennik tradycyjnej soli. Możesz ją dodawać zarówno do zup, warzywnych sałatek, przetworów, jak również do sosów czy pieczeni. Warto jednak wiedzieć, że sól kłodawska świetnie sprawdzi się również w domowych zabiegach pielęgnacyjnych. Dodana w niewielkiej ilości do kąpieli zapewni nam uczucie odprężenia. Natomiast moczenie stóp w wodzie z dodatkiem soli kłodawskiej pomoże Ci w walce ze zrogowaciałym naskórkiem, jak również oczyści Twoją skórę z nadmiaru szkodliwych grzybów i bakterii, z którymi często mamy do czynienia przebywając zarówno na basenie, jak i siłowni.

SÓL KŁODAWSKA – WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE

Zasady zdrowego odżywiania zalecają ograniczenie soli w codziennej diecie większości z nas. Niemniej jednak, warto pamiętać, iż sól jest składnikiem niezbędnym dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dodając sól do swojej codziennej diety pamiętaj o tym, aby kierować się pewnymi zasadami. Po pierwsze, nie przekraczaj dziennej zalecanej dawki produktu, większość z nas soli zdecydowanie za dużo. Myślisz, że wcale tak nie jest. Sól dodawana jest do większości produktów, które znajdziesz na sklepowych półkach. Może więc okazać się, że pomimo nie używania soli jako takiej, w jej czystej postaci, spożywasz naprawdę spore ilości tej substancji. Dzienna zalecana dawka to 5 gramów, czyli jedna, płaska łyżeczka. Uwzględnij tu również sól dodaną do produktów gotowych, które spożywasz, takich jak sery, mieszanki warzywne, gotowe zupy czy przetwory, o wędlinach nawet nie wspominając. Po drugie, wybieraj sól najwyższej jakości, która dostarczy do organizmu zestaw niezbędnych minerałów. Sól kłodawska zdecydowanie posiada takie właściwości. Produkt ten charakteryzuje się stosunkowo wysoką zawartością niezbędnych minerałów, takich jak magnez, żelazo, cynk, potas, wapń, mangan, miedź oraz selen.

Właśnie z tego powodu używamy soli kłodawskiej w kuchni. Dodajemy ją do naszych wegańskich zup, sałatek i oczywiście Waszej ulubionej diety zupowej detox. Sól ta posiada całe spektrum właściwości leczniczych, dlatego sięgamy po nią tak chętnie. Produkt ten poza wysoką zawartością dobrze przyswajanych minerałów, działa również hipertonicznie, co oznacza działanie przeciwobrzękowe. Jeśli cierpisz na problem zatrzymywania wody w organizmie, zmień sól na odmianę kłodawską. Stosowanie jej w niewielkich ilościach, na przykład jako izotonik, czyli sól dodana do ciepłej wody z cytryna i miodem, powinna pomóc również na obrzęki. To nie koniec jej zalet, warto tu wspomnieć również o wykorzystywaniu soki do leczenia chorób reumatoidalnych, autoimmunoligicznych, w tym przy leczeniu tarczycy, a nawet przy zapaleniu zatok, jako środek do irygacji (płukania zatok).

NATURALNY DOMOWY IZOTONIK

Podstawą sprawnie funkcjonującego organizmu i dobrego samopoczucia jest prawidłowe nawodnienie. Często jednak zapominamy o tej absolutnej podstawie. Sięgamy po wodę dopiero w momencie odczuwania silnego pragnienia bądź podczas spożycia posiłku. Obie sytuacje są wielkim błędem. Wodę należy pić regularnie, w ciągu całego dnia, małymi łykami. Wypicie całej szklanki duszkiem spowoduje jedynie efekt konieczności skorzystania z toalety, woda dosłownie przepłynie przez nasze ciało. Picie podczas posiłku spowoduje rozrzedzenie soków żołądkowych oraz enzymów, czego chcemy unikać.

Prawidłowe spożywanie wody to takie dzięki któremu płyn ten nawadnia oraz oczyszcza nasze ciało. Oznaką odwodnienia w brew pozorom są obrzęki całego ciała oraz bóle migrenowe, zawroty głowy czy rozdrażnienie. Sama woda to jednak czasem za mało. Jeśli planujesz intensywny trening, wybierasz się na saunę bądź akurat panuje upał sięgnij po domowy izotonik. Napój ten nawodni cię lepiej niż woda, jego stężenie, dzięki odpowiednim proporcjom składników mineralnych i węglowodanów, zbliżone jest do stężenia płynów ustrojowych.

PRZEPIS NA DOMOWY, NATURALNY IZOTONIK

0,5 litra ciepłej wody (może to być woda przegotowana), sok wyciśnięty z połówki cytryny lub limonki, płaska łyżeczka miodu i szczypta soli kłodawskiej. Połącz składniki z ciepłą wodą, wymieszaj porządnie i pij na zdrowie.

Dodatkowo, stworzenie napoju z dodatkiem niewielkiej ilości (około 1g) soli kłodawskiej oraz cytryny, rozpuszczonych w jednej szklance wody, wspomaga leczenie bólu migrenowego, wobec którego większość środków przeciwbólowych jest bezskuteczna.

SÓL KŁODAWSKA – GDZIE KUPIĆ

Sól kłodawską możesz kupić w większości sklepów ze zdrową żywnością. Zarówno tych działających on-line, jaki i stacjonarnie. Znajdziesz ją również w marketach na stoiskach z produktami naturalnymi, znajdziesz ją tu – https://sol-klodawa.com.pl/sol-spozywcza/

SÓL KŁODAWSKA – CZY WARTO STOSOWAĆ

Sól kłodawska stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnej soli kuchennej. Dlatego też, warto wprowadzić ją do swojej zdrowej, zbilansowanej diety i aktywnego trybu życia. Należy przy tym jednak pamiętać, że spożywanie nadmiernej ilości soli (bez względu na jej rodzaj) jest w stanie doprowadzić do poważnych zaburzeń zdrowia. A tego oczywiście chcemy uniknąć. Dodajemy ją, naturalnie w odpowiedniej ilości do naszych wegańskich zup oraz zdrowej i oczyszczającej diety zupowej detox – klik: https://juiceconcept.pl/dieta-zupowa-2/


Share this post: