Cold Pressed

COLD PRESSED

Wyciskanie soków metodą cold pressed polega na wydobywaniu esencji z warzyw i owoców dzięki wolnemu, kilkutonowemu naciskowi na nie. Cold pressed to jedyny i najdoskonalszy sposób na wydobycie i zachowanie wszystkich wartości odżywczych, witamin i minerałów. Tak ogromna siła nacisku wydobywa również całe spektrum wartości odżywcze z przestrzeni międzykomórkowych. Powolny proces wyciskania bez zmiany temperatury owoców i warzyw zapobiega degradacji enzymów, antyoksydantów, witamin i minerałów, nie doprowadza również do utleniania się, pozwala przy tym uzyskać pełnowartościowy, jednolity, gładki sok.
Nasze soki z pełną świadomością nie są poddawane żadnym obróbkom termicznym, nie są pasteryzowane, pochodzą z surowych, w pełni naturalnych produktów. Proces pasteryzacji zabija całe dobro warzyw i owoców, przez co sok ze sklepowej półki nie zachowuje niemal żadnych wartości odżywczych.
Soki wyciskane są na chwilę przed dostarczeniem ich do Twoich drzwi.
Niezbyt długo. I właśnie to świadczy o jego całkowitej naturalności. Sok bezpośrednio po wyciśnięciu musi być przechowywany w niskiej temperaturze. Pamiętaj aby zaraz po otrzymaniu zamówienia umieścić soki w lodówce. Schłodzony, nie odkręcany wcześniej sok zachowuje swoją świeżość przez co najmniej 4 dni. Odpowiednio niska temperatura jest kluczem do zachowania całej skarbnicy substancji odżywczych juicy. Zaniedbanie trzymania soku w chłodzie może wpłynąć na zachowanie jego świeżości.
Absolutnie nie! To również świadczy o ich naturalności. Gdy na dole butelki Twojego soku zauważysz osad, sok rozwarstwi się czy nieco zmieni kolor po prostu mocno nim wstrząśnij. Jest to normalna reakcja pod warunkiem, że przechowywałeś sok w lodówce. Jeśli przez kilka godzin znajdował się w wysokiej temperaturze mógł zacząć się zepsuć, skosztuj go przed wypiciem i sam oceń.
Sok tak, ale nie taki. Soki wyciskane metodą cold pressed są unikatowe. Tylko ten sposób produkcji pozwala na zachowanie całego bogactwa warzyw i owoców, a przecież o to chodzi w jedzeniu i piciu. Sok z sokowirówki to zupełnie inna bajka. Sokowirówka wyciskając sok podgrzewa owoce i warzywa tak mocno, że większość witamin, makro i mikroelementów w nich zawartych ulega niemal całkowitemu zniszczeniu. Degradacji ulegają również enzymy i antyoksydanty, a sam sok jest mało wartościowy i szybko się psuje. W zwykłych sokowirówkach nie przechodzi do soku większość minerałów, zmienia się za to niekorzystnie ładunek elektryczny. Sok z sokowirówki szybko się rozwarstwia, z prasy pozostaje homogenny przez zdecydowanie dłuższy czas. Sokowirówka wyciąga sok z wodniczki zajmującej gros komórki roślinnej, a cytoplazma która znajduje się na obwodzie komórki, o bardziej żelowej konsystencji, zawierająca większość minerałów, trafia do odpadów. Dlatego pełnowartościowy sok uzyskać można jedynie metodą wyciskania. Nasze soki wyciskane „na zimno” pozbawione są pulpy, są od niej całkowicie oddzielone, a sama pulpa po wyciśnięciu ekstraktu pozostaje sucha jak wiór. Pulpa utrudnia wchłanianie przez nasz organizm części witamin i mikroelementów, żadna sokowirówka domowa nie jest w stanie usunąć jej całkowicie z soku. Sok z sokowirówki nie spełnia swojej funkcji, nie jest tak zdrowy jak być powinien, a dodatkowo nie dorównuje wartościom smakowym naszemu.
Właśnie to świadczy o ich 100% naturalności. Produkty naturalne nigdy nie wyglądają ani nie smakują identycznie. Wszystko zależy od pogody czy sezonu, w którym dojrzewały. Nie martw się wciąż są tak samo zdrowe.
Dietoks sokowy

DETOKS SOKOWY

I tak, i nie. Z jednej strony nasze ciało zostało tak zaprogramowane, aby radzić sobie z wszelkimi wyzwaniami, z drugiej jednak „programowanie” miało miejsce w czasach gdy obecne dziś toksyny w ogóle nie istniały. I właśnie tu pojawia się problem, szkodliwych substancji wynikających w nasz organizm jest tak wiele, że naturalne mechanizmy oczyszczające nie są w stanie sobie z nimi poradzić. Ewolucja nie przewidziała tak gwałtownej zmiany środowiska, w którym żyje człowiek. Zatem by móc cieszyć się zdrowiem, dobrym samopoczuciem, atrakcyjnym wyglądem oraz sprawnością fizyczną powinniśmy zapewnić naszemu ciału regenerację.
Oby jak najlepiej! Część z nas przechodzi detoks bardzo łagodnie i czuje się znakomicie, ale są i tacy, którzy czują gorzej, są ospali i bez energii. Częste symptomy oczyszczania to zawroty i lekkie bóle głowy, senność, rozdrażnienie, problemy z koncentracją czy nawet mdłości. Nie powinno cię to jednak martwić czy zniechęcać, symptomy te trwają 1 do 2 dni. Podczas trwania detoksu spróbuj znaleźć balans, zrelaksuj się, znajdź czas dla siebie, odpoczywaj, nie przemęczaj się, nie wykonuj wymagających aktywności czy intensywnego wysiłku. Wyluzuj, wycisz się i porządnie wysypiaj, twoje ciało ci się za to odwdzięczy
Każdy z nas ma zupełnie inny organizm, reakcje na proces oczyszczania też będą się różnić. Jeden dzień picia soków polecany jest dla osób chcących poznać ich smak, sprawdzić jak się czują przez cały dzień bez jedzenia i ocenić jak długo są w stanie wytrzymać bez stałych posiłków, lub po prostu chcą się poczuć lżej po ciężkim jedzeniu w sporej ilości np. weekendowym wyjeździe. Taki dzień będzie pomocny przy wyborze etapu oraz długości trwania właściwej kuracji. Detoks trwający 3 do 5 dni jest optymalnym czasem dla osób przeprowadzających oczyszczanie po raz pierwszy, każdy powinien spokojnie ten czas wytrzymać. Taka kuracja przyniesie już wymierne korzyści. Detoks 5 do 7 dni polecany jest osobom, które niejedno oczyszczanie mają już za sobą. Taka kuracja potrafi przynieść naprawdę spektakularne efekty. Oczywiście im okres oczyszczania jest dłuższy, przy czym detoks powyżej 7 dni powinien zostać skonsultowany z lekarzem, pamiętajmy o tym, iż każda dłuższa dieta wymaga konsultacji lekarskiej, tym nasze ciało się skuteczniej i dokładniej oczyszcza.
Oczywiście jest to kwestia indywidualna, jeśli podczas oraz po zakończeniu poprzednich kuracji w miarę dobrze się czułeś, nie odczuwałeś znacznego dyskomfortu i wiesz że jesteś w stanie funkcjonować pijąc jedynie soki przez kilka dni wybierz dłuższą kurację. Detoks 5 do 7 dni polecany jest właśnie osobom, które niejedno oczyszczanie mają już za sobą. Taka kuracja potrafi przynieść naprawdę spektakularne efekty, nie tylko zdrowotne i wizualne ale również psychiczne. W ciągu tego czasu umocnisz poczucie własnej wartości, sprawdzisz sam siebie, swoją motywację, charakter i silną wolę. W końcu wytrzymać tyle czasu na detoksie to nie lada wyczyn ! Brawo !
Utrata zbędnych kilogramów to efektem ubocznym ☺ oczyszczania. Podczas trwania kuracji spożywamy mniej kalorii, nie przejadamy się, oczyszczamy jelita z zalegających resztek pokarmowych dzięki czemu nasz brzuch staje się płaski, żołądek się kurczy, spożywamy wyłącznie zdrowe, naturalne produkty, nieprzetworzone, nienaszpikowane chemią, pozbywamy się nadmiaru wody, którą nasz organizm lubi zatrzymywać. Olbrzymie ilości toksyn zgromadzone są właśnie w tkance tłuszczowej, dzięki kuracji oczyszczającej przedostaną się one do krwioobiegu, po czym zostaną wydalone z Twojego ciała. Cały układ pokarmowy zostanie odciążony, jakby wyczyszczony z wszystkich zanieczyszczeń. Nie dostając stałego pożywienia, zwłaszcza białek i tłuszczów, to one trawione są najdłużej, nasze ciało zaczyna spalać i trawić własne tkanki – nazywane jest to procesem autolizy czy samotrawienia. Organizm ludzki jest na tyle sprytny, że w pierwszej kolejności rozkłada i spala najstarsze, uszkodzone, chore oraz martwe tkanki, czyli najbardziej zanieczyszczone i zdegradowane. Należą do nich martwe komórki, guzy, ropnie, złogi tłuszczu oraz skupiska zapalne. Tak, mamy tego wszystkiego w sobie naprawdę sporo. Utrata wagi będzie częścią wielkiego procesu oczyszczania. Oczywiście to czy po zakończeniu kuracji utrzymamy wagę bądź będziemy dalej chudnąć, detoks wymiatający wszelkie śmieci z naszego ciała jest świetnym wstępem do rozpoczęcia diety redukcyjnej, zależy wyłącznie od nas samych, od zmiany naszych dalszych wyborów żywieniowych na zdrowsze. Kuracja oczyszczająca powinna stanowić preludium do dalszych zmian i dbania o siebie. To ile uda Ci się schudnąć podczas kuracji oczyszczającej zależy oczywiście od jej długości, ale również od indywidualnych uwarunkowań, od ilości posiadanej tkanki tłuszczowej oraz zgromadzonej wody w organizmie. Najczęściej podczas 3 dniowej kuracji można zgubić 1 – 2 kg, a po 5 dniach już jakieś 3.
Częstość powtarzania kuracji jest kwestią bardzo indywidualną. Z własnych doświadczeń możemy z czystym sumieniem powiedzieć, że im częściej tym lepiej. Badania dowodzą, że optymalnie byłoby oczyszczać nasze ciało minimum raz na 3 miesiące. Dodatkowo można wprowadzić dzień odpoczynku i regeneracji dla naszego ciała i całego układu trawiennego stosując dzień regeneracji raz na tydzień bądź co dwa tygodnie. Taki dzień pozwoli utrzymać nasze ciało w ryzach, nauczy jeść racjonalnie i regularnie, a przy tym nie przejadać się, wzmocni też silną wolę.
Decyzję o rozpoczęciu kuracji podjąć można spontanicznie, z dnia na dzień, u niektórych z nas już sama myśl o detoksie wywołuje poczucie głodu, więc chcemy się najeść na zapas jeszcze przed samym startem. W takich przypadkach lepiej za dużo o tym nie myśleć i po prostu zamówić kurację. Jednak dużo lepiej będzie odpowiednio się do niej przygotować stosując lekkostrawną dietę wegańską przez jakieś 3 dni. Taka dieta pozwoli uniknąć skoków insuliny, przejadania się, a przy tym delikatnie nas wyciszy i uspokoi. Podobnie z okresem po zakończeniu terapii sokowej, nie rzucaj się od razu na duże, ciężkostrawne posiłki, jedz regularnie, małe, lekkie posiłki. Korzystaj z tego co już osiągnąłeś, traktuj terapię jako wstęp do nowego, zdrowszego stylu życia.
Kolejność spożywania juiców jest przez nas opisana. Jest to najbardziej polecane rozwiązanie. Jednak jeśli odpowiada ci inna kolejność, śmiało. Pamiętaj jednak aby każdego dnia wypić wszystkie 6 soków. Kuracja sokowa uczy nas i przyzwyczaja do regularności spożywanych posiłków już po jej zakończeniu, zatem soki pijemy w równych odstępach czasu co 2 – 3 godziny. Odstępy zależą od trybu twojego dnia, długości snu i aktywności w ciągu całej doby
Spokojnie, wypij sok jak najszybciej, ale przesuń również porę kolejnej porcji. Staraj się nie zmieniać godzin wypijanych juiców, a po zakończeniu kuracji zjadanych posiłków.
Starajmy się pamiętać o regularnym wypijaniu kolejnych porcji soku i zabieraniu ich ze sobą. Jeśli zdarzy ci się jednak zapomnieć postaraj się kupić zdrowy zamiennik w sklepie czy kawiarni, może to być inny świeżo wyciskany sok np. pomarańczowy czy grejpfrutowy lub pomidorowy, kupiony w sklepie, istotne aby był jak najmniej przetworzony. Jeśli już musisz coś zjeść wybierz surowe lub gotowane warzywa bez dressingu. Jestem głodny. Czy powinienem coś zjeść ? Postaraj się wytrzymać. Napij się wody z cytryną i miętą czy naparu ziołowego. Zajmij się czymś, idź na spacer, poczytaj, zrób porządki w szafie ☺ To naprawdę pomaga. Organizm początkowo przyzwyczajony do otrzymywania większej ilości jedzenia i kcal początkowo zacznie się buntować i wysyłać sygnał do mózgu u głodzie, z czasem dostosuje się. Uczucie głodu szybko mija. Zrezygnuj w tym czasie z intensywnej aktywności fizycznej, postaw na większą ilość snu, odpoczynku i regeneracji. Po dwóch pierwszych dniach uczucie głodu całkowicie minie, organizm się dostosuje i przestawi na tryb spalania. Nie poddawaj się i nie przerywaj terapii, dasz radę, wytrzymasz. Efekty są tego naprawdę warte.
Najlepiej zrezygnuj z kawy i mocnej czarnej herbaty. Pij za to dużo naparów ziołowych, świetnie sprawdzi się napar z pokrzywy, mięty oraz zielona i biała herbata oraz yerba mate. Jeśli musisz wypić kawę to jedynie czarną, bez mleka rzecz jasna.
Używki takie jak papierosy, alkohol, napoje gazowane to trucizna. To właśnie m.in. tych toksyn się pozbywamy.
Nie. Słodycz pochodzi jedynie z natury, z owoców i warzyw.
Poza utratą wagi, poczuciem lekkości, płaskim brzuchem, dużo lepszym samopoczuciem i przypływem nowej energii zaczniesz inaczej patrzeć no to jak żyjesz i co jesz. Jest to start bądź kolejny zdobyty poziom do życia w zdrowiu, zgodzie z naturą i odnalezieniu balansu. Dzięki tej zmianie i nowej świadomości własnego ciała możesz wyzdrowieć z przewlekłych chorób, alergii i prewencyjnie jeszcze lepiej dbać o swoje zdrowie, konsekwentnie i z większą świadomością.
Tak, jeśli czujesz się siłach i masz na to ochotę to jak najbardziej, ale nic na siłę. Lepiej byłoby gdybyś jednak zwolnił tempo, więcej czasu poświęcał na sen i regenerację. Odpocznij, zrelaksuj się i poczuj że robisz dla siebie coś naprawdę ważnego.
Cierpiąc na jakąkolwiek chorobę przewlekłą każda zmiana diety wymaga konsultacji lekarskiej. Nie wiemy co i w jakim stopniu ci dolega, poradź się lekarza prowadzącego.
Soki nie zawierają glutenu ani laktozy, oczywiście są wegańskie.
Każdy z nas ma zupełnie inny organizm. Nudności mogą się pojawiać, zwłaszcza na samym początku terapii. Nasze ciało tak reaguje na poczucie głodu. Pij dużo wody z cytryną oraz napary ziołowe. To powinno pomóc. Po 2 dnia ciało przyzwyczai się do zmian, a nudności miną samoczynnie. Co do zaparć sytuacja ma się różnie. Część z nas zauważy przyspieszenie organizmu i będzie zmuszona do częstych wizyt w toalecie, inny wręcz przeciwni, będą się skarżyć na towarzyszące im zaparcia. Postaraj się wtedy pić jeszcze więcej wody oraz wywar z rumianku i kopru włoskiego. Dzień zaczynaj od szklanki ciepłej wody z pieprzem cayenne. Nie sięgaj jednak po żadne specyfiki na przeczyszczenie z apteki, stawiamy na naturalność, ewentualne zaparcia są kwestią czasu.
Zależy o co pytasz. Picie naszych juiców jest jak najbardziej zalecane. Są one prawdziwą skarbnicą witamin i minerałów, mikro i makroelementów. Pijąc je zadbasz o zdrowie swoje i maluszka. Jednak musisz traktować je jedynie jako dodatek do zdrowej i racjonalnej diety. Już jedna butelka soku dziennie pomoże ci uzupełnić niedobory, będzie twoją dzienną dawką zdrowia i przyjemności. Możesz nią zastąpić posiłek, np. drugie śniadanie, przekąskę, wypić między posiłkami lub dodać do głównego posiłku. Ale to wszystko. Przeprowadzanie detoksu w czasie ciąży jest absolutnie niewskazane !