Czy OCZYSZCZANIE SOKAMI to dobry wybór ?

Oczyszczanie sokami (dieta płynna) jest doskonałym impulsem do rozpoczęcia nowego sposobu zdrowego odżywiania lub szybkim resetem po kilku dniach folgowania sobie w kwestii jedzenia.

Jednak jako długoterminowy program odchudzania nie jest rozwiązaniem. Powinnismy rozpatrywać je bardziej w charakterze głodówki niż diety samej w sobie. Chociaż picie wyłącznie soków przez kilka dni może zapewnić utratę wagi, nie wprowadza, niestety nawyków, takich jak zdrowe planowanie i przygotowywanie posiłków, które są potrzebne do trwałej utraty wagi.

Wytyczne dietetyczne na lata 2020–2025 Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych zalecają codzienne spożywanie różnorodnych warzyw, owoców, zbóż, chudego mięsa, fasoli, roślin strączkowych, orzechów, nasion, nabiału i oleju w celu zapewnienia zdrowej, zbilansowanej diety.

USDA zaleca również spożywanie około 1500 kalorii dziennie w celu utraty wagi, ale wartość ta może się znacznie różnić w zależności od wieku, płci, aktualnej wagi i poziomu aktywności.

Korzyści zdrowotne

Zwiększenie spożycia świeżych soków owocowych i warzywnych powinno być częścią normalnej zdrowej diety. Pomimo braku jednoznacznych badań, świadczących o korzyściach zdrowotnych wynikających z diety sokowej, niewątpliwe jej zalety to:

Poprawa samopoczucia

Ponieważ owoce i warzywa są bogate w składniki odżywcze, picie świeżego soku zwiększa podaż witamin, minerałów i innych związków przeciwzapalnych, które zwiększają energię, odporność i poprawiają ogólny stan zdrowia.

Eliminacja toksyn

Od dawna wiadomo, że posty sokowe sprzyjają wypłukiwaniu toksyn z organizmu

Usprawnienie trawienia

Surowy sok zawiera enzymy, które mogą usprawniać trawienie. W rzeczywistości badania pokazują, że dieta oparta na sokach może zmienić mikroflorę jelitową i spowodować utratę wagi w ciągu zaledwie kilku dni

Nie ulega zatem watpliwości, że wprowadzenie świeżo wyciskanych soków do codziennej diety, chociażby jako zamiennika jednego z posiłków, przyniesie nieocenione korzyści dla naszego zdrowia i samopoczucia.


Share this post: 

Bądź pierwszym, który wypowie się na temat „Czy OCZYSZCZANIE SOKAMI to dobry wybór ?”;